fot. Flickr.com

8 grudnia prezydent Andrzej Duda desygnował na stanowiska premiera Mateusza Morawieckiego. Niemiecki dziennik „Der Spiegel” mocno skrytykował nowego szefa rządu.

Jan Puhl napisał, że zmiana na stanowisku premiera w Polsce nie oznacza zmiany polityki polskiego rządu. W artykule zatytułowanym „Następny wasal Kaczyńskiego” podkreślono, że Morawiecki w przeciwieństwie do Szydło pochodzi z biznesu. Przez lata był prezesem banku i może się pochwalić sporym majątkiem.

Zdaniem dziennikarza Beata Szydło, która miała czar troskliwej mamy z prowincji i charyzmę szefowej szkolnego komitetu rodziców była osobą, z którą identyfikować mogła się polska wieś i prowincja. To dzięki niej PiS uzyskał tak wysokie poparcie.

Jednak mimo to nie należy czekać na zmiany w polskiej polityce: „Nowy premier nie dokona zwrotu w relacjach z UE, nie odwoła kontrowersyjnych reform sądownictwa i nie wpuści nagle uchodźców do kraju”. Zdaniem Puhla zmiana na stanowisku premiera ma związek z chęcią poprawy stosunków z Unią Europejską.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here