By Platforma Obywatelska RP from Polska (Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Stefan Niesiołowski, który przed laty był członkiem m.in. ZChN, AWS czy PO teraz może dołączyć do PSL. Taką informację przekazał dziennik „Fakt”.

Klub parlamentarny w Sejmie musi utworzyć grupa co najmniej 15 posłów. Jeśli więc co najmniej jeden polityk odejdzie z PSL, partia przestanie był klubem, a stanie się kołem poselskim. Ratunkiem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego ma być Koło Europejskich Demokratów, w którego skład wchodzi Stefan Niesiołowski, Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński i Stanisław Huskowski, którzy do Sejmu dostali się list PO.

Zdaniem dziennikarzy doszło już do spotkania członków koła z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Posłowie mieli zadeklarować gotowość do przejścia do klubu PSL.

– Taką propozycję trzeba by poważne rozważyć. Nie da się tego zrobić w pośpiechu ani przez media. Jeśli taki problem by powstał, to pewnością byśmy brali pod uwagę, żeby klub PSL w Sejmie istniał – powiedział Niesiołowski.

Ewentualne dołączenie do PSL miałoby na celu tylko ratowanie klubu poselskiego partii.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here