fot: wikipedia.org

Poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas w telewizji wPolsce.pl powiedział, że jego partia nie jest jednolitą formacją i posiada swoje prawe i lewe skrzydło. On sam zadeklarował, że reprezentuje to pierwsze.

Wpadki nie omijały do tej pory szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Niedawno powiedział, że marszałka województwa wybierają mieszkańcy. W rzeczywistości jednak odpowiedzialny za to jest sejmik wojewódzki. To jednak nie wzbudziło tak dużych emocji, jak wyjazd polityka z koleżanką z partii na wakacje, podczas gdy opozycja w ramach protestu okupowała sejmową salę plenarną. W ostatnim czasie pojawiają się więc głosy, że Petru powinna zastąpić przewodnicząca klubu parlamentarnego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Poseł Zbigniew Gryglas skomentował pomysł zmiany nazwy partii.

– Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad zmiana nazwy, ale ta zmiana prawdopodobnie będzie polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru, bo dzisiaj pełna nazwa naszej formacji to Nowoczesna Ryszarda Petru, więc pozostanie prawdopodobnie tylko Nowoczesna. Na jesieni będziemy mieli wybory, więc wtedy sprawa się ostatecznie wyjaśni – podsumował poseł.

Polityk skomentował także wyniki sondaży, które dla jego partii nie są zbyt optymistyczne.

– Notowania nieco spadły. W tej chwili się odbudowujemy i mam nadzieję, że przyszłość będzie wyglądała lepiej. Chcemy być nie tylko recenzentem działalności PiS, ale też proponować własne rozwiązania – zakończył Gryglas.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here