By Saeima [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via

Posłowie PSL, PO i Nowoczesnej zapowiedzieli, że złożą wniosek o odwołanie ze stanowiska Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

– Mieliśmy do czynienia z procedowaniem Sejmu, które było absolutnie nie do zaakceptowania. Prace sejmowe zostały tak naprawdę sprowadzone do „Sejmu niemego”, posłowie nie mogli zadawać pytań i to podczas bardzo ważnej debaty, dotyczącej trzech ustaw ustrojowych: o Sądzie Najwyższym, ustawy o ustroju sądów powszechnych i ustawy o TK. Takie zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne. Dlatego w duchu odpowiedzialności za standardy polskiej debaty publicznej, polską demokrację, mówimy głośne „nie” takim metodom i takiemu sposobowi obrad Sejmu i dlatego zapowiadamy, że złożymy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa klubu Nowoczesnej.

Posłów opozycji oburzył sposób, w jaki obrady Sejmu prowadził marszałek Kuchciński. Podjął on bowiem decyzję o przeprowadzeniu głosowania z pominięciem etapu zadawania pytań przez posłów. Opozycja przyjęła to z oburzeniem.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here