Piotr Gliński
fot. Piotr Grabik (CC BY 2.0), Flickr

We wtorek wieczorem w Sejmie miała miejsce debata nad wnioskiem klubu PSL-UED nad wotum nieufności wobec ministra kultury Piotra Glińskiego. Opozycja również zadeklarowała poparcie wniosku. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się dzisiaj.

– Po raz pierwszy w historii mamy ministra, która tak dalece nie szanuje pieniędzy podatników. Już w latach dziewięćdziesiątych rodzina Czartoryskich usiłowała sprzedać państwu polskiemu kolekcję za znacznie mniejsze pieniądze niż pół miliarda złotych. Nikt jednak przed panem ministrem Glińskim nie skorzystał z tej oferty – powiedziała Urszula Pasławska.

Zdaniem Elżbiety Zielińskiej z Kukiz’15 za przychyleniem się do wniosku opowiada się Polska Fundacja Narodowa. Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej uważa, że Gliński przejdzie do historii jako główny cenzor ministerstwa kultury.

Inaczej ministra ocenia premier Mateusz Morawiecki.

– Różne wnioski o odwołanie ministrów i premierów Wysoka Izba widziała przez lata, ale tak kuriozalnego wniosku jak ten, chyba bardzo dawno, a może nigdy. Tak naprawdę pan premier Gliński jest człowiekiem, który odbudowuje polską kulturę i polskie dziedzictwo narodowe – skomentował.

Dodał, że za czasów rządów PO-PSL polska kultura była likwidowana.

Wniosek o wotum nieufności dla Glińskiego złożył w kwietniu klub PSL-UED. Powodem jest gigantyczny transfer pieniędzy na prywatne konto książąt Czartoryskich.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here