fot: wikipedia.org

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru oświadczył, że nie skorzysta z propozycji szefa PO Grzegorza Schetyny, który zaprosił go do swojego ugrupowania. Jego zdaniem Platforma Obywatelska jest zbyt konserwatywna.

– Bardzo dziękuję Grzegorzowi Schetynie za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam. Platforma jest partią konserwatywno-ludową, za mało ukierunkowaną na przedsiębiorczość. Poza tym PO jest światopoglądowo bardzo konserwatywna, a ja szukam rozwiązania, które byłoby bardziej uniwersalne – podsumował Petru.

Dodał, że po wyborach samorządowych przedstawi propozycję swojej nowej partii. Ma to być ugrupowanie społeczno-liberalne, które promuje przedsiębiorczość, niskie podatki i wspomagające najsłabszych. Petru nie jest jednak zwolennikiem dawania wyprawek szkolnych wszystkim dzieciom, bo te pieniądze można wydać na rozwiązanie problemów osób niepełnosprawnych w Polsce.

Petru nie zgodził się z zarzutami obecnej szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer, która powiedziała, że ma on problemy z promowaniem kobiet w partii.

Schetyna w Radiu Zet powiedział, że nie chce, aby Petru skończył swoją przygodę z polityką i dodał, że trzyma za niego kciuki. Zapewnił, ze Petru ma otwarte drzwi do PO.

Ryszard Petru w miniony piątek opuścił Nowoczesną.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here