By Mateusz Kudła (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Przygotowany przez PiS projekt zmian regulaminu sejmowego zakłada uzależnienie liczby pytań od rozmiaru klubu czy koła poselskiego, a także ograniczenie czasu wystąpień posłów do 15 minut. Nie będzie też dyskusji nad poprawkami zgłoszonymi przez Senat.

W miniony wtorek Komisja Regulaminowa Sejmu zagłosowała za przyjęciem nowej poprawki do projektu zmieniającego regulamin Sejmu. Według projektu od teraz liczba pytań przysługujących posłom kół i klubów parlamentarnych ma być uzależniona od ich liczebności. Sejm nie będzie też dyskutować nad poprawkami zgłoszonymi przez Senat. Wystąpienia posłów będą trwać maksymalnie 15 minut.

O zmianach informował już na początku roku marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Napisał wówczas na Twitterze: „Sejm zajmie się rozwiązaniami, dzięki którym posłowie nie będą mogli występować pozaregulaminowo, nadużywać wniosków formalnych i sprostowań oraz naruszać powagi Sejmu”.

Zdaniem opozycji zmiany te są kneblowaniem ust przeciwników rządu.

– Jest to kolejna próba zakneblowania ust opozycji. Od dwóch lat pakiet demokratyczny polega na tym, że różnych sytuacjach opozycja alb o nie jest dopuszczana do głosu, albo pracuje w trybie nocnym bez możliwości zadawania pytań – powiedział poseł PO Michał Szczerba.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here