By Andrzej Zbrożek (www.nik.gov.pl) [Public domain], via Wikimedia Commons

Posłowie PO zapowiedzieli, że zwrócą się do NIK o zbadanie celowości wydatków na ochronę miesięcznic smoleńskich. Cezary Tomczyk poinformował, że rachunek PiS wynosi obecnie 2 mln 617 tys. zł i 12 gr. Pieniądze te jego zdaniem powinny zostać zwrócone do budżetu państwa.

Sąd Rejonowy w Warszawie orzekł, że siadanie na bruku przed pochodem miesięcznicy nie jest wykroczeniem. To realizacja konstytucyjnego prawa do wyrażania poglądów. Sprawa przeciwko obywatelom RP została tym samym umorzona. Sąd uznał też, że nie można ich karać za zakłócanie zgromadzenia publicznego. Sąd uważa, że ogrodzone miesięcznice takim zgromadzeniem nie są.

Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej zaapelował do polityków PiS o zwrot środków wydanych na zabezpieczenie prywatnych imprez Jarosława Kaczyńskiego przez służby państwowe. Zapowiedział, że PO zwróci się do Najwyższej Izby Kontroli, aby ta sprawdziła celowość i legalność kosztów ponoszonych przez państwo na ochronę miesięcznic smoleńskich.

– Czy może być w Polsce tak, że jeden człowiek, Jarosław Kaczyński jest ważniejszy, niż miliony kobiet w całej Polsce? Czy może być tak, że prywatna impreza partii politycznej, która jest organizowana cyklicznie, może podatnika kosztować (prawie) 3 mln zł? Naszym zdaniem, absolutnie nie – podsumował Cezary Tomczyk.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here