By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer podpisał porozumienia w sprawie wspólnej listy kandydatów podczas wyborów samorządowych. Kandydaci obu partii wystartują razem na poziomie sejmików wojewódzkich.

W połowie lutego posłowie PO i Nowoczesnej zaprezentowali wspólny manifest „Bliżej ludzi”. Określa on wspólne spojrzenie obu partii na rozwój wsi i miast. Przedstawia konkretne pomysły na Polskę dobrze rządzoną i bliższą ludziom.

Teraz obie partie poszły krok dalej. Liderzy – Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna podpisali bowiem list intencyjny w sprawie ułożenia wspólnej listy na wybory samorządowe na poziomie sejmików wojewódzkich.

Schetyna powiedział, że to krok na drodze do budowy dużej alternatywy dla PiS. Dodał, ze podpisanie listu jest także kolejnym krokiem na zbudowanie koalicji i danie nadziei Polakom na pokonanie partii rządzącej.

Lubnauer zapewniła, że w nowym samorządzie Polska będzie liberalna, dobrze zorganizowana i nowoczesna.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here