By Platforma Obywatelska RP from Polska [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Posłowie PO zamierzają złożyć wniosek o pilnie zwołanie posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie pracy podkomisji smoleńskiej.

Zdaniem Cezarego Tomczyka z Platformy Obywatelskiej podkomisja to dojna krowa. Podobne zdanie ma przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

– Wydaliśmy na to kupę kasy z publicznych pieniędzy. Powinniśmy się już przyzwyczaić, że wszystko co powie Antoni Macierewicz, to jest raczej fake news niż prawda – podsumowała.

Zdaniem Jana Mosińskiego z PiS znaczenie nie ma kiedy pojawi się raport. Ważne jest jedynie to, aby był mocny. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek postanowiła sprawy nie komentować.

– Nie będę atmosfery podgrzewać. Poczekajmy na to, co będzie w kwietniu. Wczorajsza wypowiedź Antoniego Macierewicza była jednoznaczna. Do kwietnia niedaleko, zobaczymy, kto ma rację – dodała.

Portal wPolityce.pl poinformował kilka dni temu, że podkomisja smoleńska postanowiła nie publikować żadnego raportu. Eksperci czekają bowiem na wyniki różnych analiz. Nie ma także wyników sekcji zwłok ofiar katastrofy, gdyż ostatnie ekshumacje skończą się dopiero w maju. 10 kwietnia miałaby zostać przedstawiona jedynie prezentacja multimedialna z wnioskami.

Do tych rewelacji odniósł się szef podkomisji Antoni Macierewicz. Zaprzeczył jakoby miałaby to być prawda.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here