Niemiecka prawicowa i antyimigrancka partia AfD (Alternatywa dla Niemiec) obarczyła kanclerz Merkel winą za zamachy terrorystyczne. Na 10 dni przed wyborami do Bundestagu na stronie internetowej eurosceptycy zarzucają jej wiarołomstwo.

Na stronie znalazł się portret Merkel na tle berlińskiego kościoła Gedaechtniskirche, gdzie w ubiegłym roku miał miejsce zamach terrorystyczny. Tunezyjczyk Anis Amri wjechał ciężarówką w ludzi odwiedzających tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. 12 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych. Na stronie umieszczono też tekst przysięgi składanej przez kanclerz podpisany napisem „wiarołomca”.

Zdaniem autorów witryny na skutek polityki Merkel 98 osób padło ofiarą terrorystów. Napisano też, że każdy uchodźca kosztuje budżet państwa 1500 euro miesięcznie.

Partia krytykuje kanclerz za otwarcie granic w 2015 roku na islamizację, co skutkuje wysokimi kosztami związanymi z przyjmowaniem i integrowaniem migrantów. Politycy AfD uważają, że Merkel ma wizję utopijnego jednego świata i zaniedbuje obywateli własnego kraju.

Dziennikarze dziennika „Sueddeutsche Zeitung” zwracają uwagę, że nigdy wcześniej w Niemczech nie sięgano po takie formy w kampanii wyborczej. Partia miała zaangażować do pomocy amerykańską agencję Haris Media, która znana jest z praktyk radykalnego zaostrzania kampanii w sieci. Strona już cieszy się sporym zainteresowaniem.

AfD to partia, która powstała w roku 2013 i złączyła przeciwników wspólnej waluty euro. Obecnie jej celem jest zamknięcie granic dla migrantów oraz walka z islamem. Jej politycy opowiadają się też za zniesieniem sankcji dla Rosji oraz za uznaniem aneksji Krymu. Sondaże dają partii poparcie rzędu 8-11%.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here