„Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondaży, w których zbadano szanse PiS i Koalicji Obywatelskiej w województwach leżących na tzw. ścianie zachodniej.

Badaniem objęto województwa wielkopolskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie i lubuskie. Okazało się, że gdyby wybory odbyły się teraz, PiS wygrałby jedynie w Wielkopolsce. Tam partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 28,8% głosów. Gorzej jest w województwie lubuskim. Tam jeszcze w grudniu ubiegłego roku PiS mógł liczyć na 23,7% poparcia. Teraz jest to 21,1%, podczas gdy na Koalicję Obywatelską chce głosować 25,8% osób.

Sojusz PO i Nowoczesnej wygrałby także w wyborach samorządowych w województwie zachodniopomorskim, chociaż tam przewaga nad PiS wynosi jedynie 0,7%. Również i w województwie dolnośląskim większym poparciem cieszy się opozycja. Tam na Koalicję Obywatelską chce głosować 31,3% osób, podczas gdy na PiS 27%.

W badaniu można zauważyć jeszcze inny trend, a mianowicie wzrost wyników SLD przekłada się na sejmiki. Również i PSL na razie nie jest na straconej pozycji. Ludowcy deklarują, że po wyborach nie wejdą w koalicję z PiS. W trudniej sytuacji jest Kukiz’15.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here