Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby je bez trudu. Sondaż Kantar Public przeprowadzony dla TVP wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się aż 35% poparciem. Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska (21%.).

W porównaniu do kwietnia liczba osób deklarujących poparcie dla PiS wzrosła o 4 punkty procentowe. Z kolei poparcie dla PO spadło aż o 8 punktów procentowych. W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla Kukiz’15 (11%) i Nowoczesnej (10%). Poniżej progu wyborczego są SLD (4%) i PSL (3%). 9% ankietowanych deklaruje, że nie wie kogo poprzeć.

Podczas badania zadano pytanie o zagłosowanie na kandydata danej partii bez możliwości wybrania odpowiedzi „nie wiem”. Na Prawo i Sprawiedliwość głos oddałoby 39% ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się PO (23%), Kukiz’15 (12%), Nowoczesna (11%), SLD (4%), PSL (3%), Partia Razem (3%) i Wolność (1%).

Ankietowanych zapytano też o gospodarkę. Zdaniem 44% rząd Beaty Szydło wypada w tym zakresie lepiej niż rząd Donalda Tuska czy Ewy Kopacz. 22% nie ma jednak w tej kwestii zdania.

Badanie Kantar Public zostało przeprowadzone w dniach 22-24 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich obywateli Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here