Mabatel (CC0), Pixabay

Dziennikarz z Izraela Owen Alterman uważa, że rzecznik prezydenta Izraela poinformował, że słowa zacytowane przez „The Times of Israel”, w których Polska została oskarżona o współudział w Holokauście padły z ust Reuvena Riwlina. W czwartek zaprzeczył temu sam prezydent Duda.

Prezydent po spotkaniu z prezydentem Riwlinem wziął udział w Marszu Żywych w Auschwitz. Zdaniem izraelskiej gazety izraelski polityk miał powiedzieć, że Polacy pomagali nazistom w eksterminacji Żydów.

– Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji. Polska pozwoliła na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i była świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez prawo, które właśnie wprowadzono – miał powiedzieć Riwlin.

Publikację tę skomentował na Twitterze Andrzej Duda. Zdementował informacje izraelskiego dziennika i powiedział, że takie słowa nigdy nie padły.

Alterman mówi jednak, że rozmawiał z rzecznikiem prezydenta Riwlina, który powiedział, że słowa oskarżające Polskę o udział w Holokauście padły.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here