Public_Domain_Photography (CC0), Pixabay

Agencja Reuters informuje, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un i jego nieżyjący już ojciec Kim Dzong Il posiadali nielegalne brazylijskie paszporty, dzięki którym mieli ubiegać się o wizę do krajów zachodnich w latach 90. ubiegłego wieku.

W Połowie lat 90. Kim Dzong Il i Kim Dzong Un posługiwali się brazylijskimi paszportami. Dokumenty złożono w kilku przedstawicielstwach krajów zachodnich. Koreańczycy chcieli w ten sposób zdobyć wizy. Paszportu mogły zostać także wykorzystane do podróży do Brazylii, Hongkongu czy Japonii.

Dokumenty wydano 26 lutego 1996 roku. Posiadają one pieczęć brazylijskiej ambasady w Pradze. Jako miejsce urodzenia obu mężczyzn wpisano Sao Paulo. Jako datę urodzenia Kim Dzong Una wpisano 1 lutego 1983 roku. Posługiwać się on miał nazwiskiem Josef Pwang.

Nie wiadomo czy przywódcom reżimu przyznano jakiekolwiek wizy. Źródła wywiadowcze twierdzą nawet, że paszporty są fałszywe. Informację tę potwierdziło brazylijskie MSZ. Ambasada Korei Północnej w Brazylii nie komentuje sprawy.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here