Robert Biedroń, prezydent Słupska, który dzięki swoim innowacyjnym reformom znacznie poprawił sytuację miasta, zarzuca premier Beacie Szydło kłamstwo. Sprawa dotyczy poselskiego projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

W ubiegłą środę sejm odrzucił wniosek m.in. klubu PO o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Przeciw było 226 posłów, za 183 a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Ustawa została skierowana do rozpatrzenia przez trzy komisje. Sprawę będzie badała Komisja infrastruktury, samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej.

Kłamstwo, które zarzuca Szydło Biedroń ma dotyczyć stwierdzenia pani premier, że przedstawiona forma ustawy została zgłoszona przez samorządy. Tymczasem Biedroń zauważa, że jest to projekt poselski, który został zgłoszony bez żadnych konsultacji. Jak zauważa prezydent Słupska potrzeba remontu dróg rzeczywiście istnieje. Zadaje jednak pytanie co stało się z 15 miliardami złotych, które na ten cel przeznaczono w 2016 roku z funduszu drogowego. Jak wylicza Biedroń, fundusz drogowy w ubiegłym roku wynosił 36 miliardów. Tymczasem na remonty przeznaczono jedynie 20 miliardów. Gdzie podziało się pozostałe, tak cenne dla polskich dróg, 15 miliardów?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here