Michel_van_der_Vegt (CC0), Pixabay

Z nowego raportu Instytutu Studiów nad Wojną wynika jednoznacznie, że wojska Rosji są gotowe na prowadzenie wojny konwencjonalnej na Ukrainie oraz wojny hybrydowej w krajach bałtyckich.

Niezależny instytut znajdujący się w Waszyngtonie opracował specjalny raport na temat wojskowego przygotowania Rosji oraz ewentualnego ataku. Zdaniem ekspertów światowi przywódcy są zaniepokojeni groźną wojny hybrydowej w krajach bałtyckich w czasie, gdy rosyjskie wojska są doskonale wyszkolone. Mogą rozpocząć interwencję na Ukrainie od strony wschodniej lub północnej.

Autorzy raportu zwracają uwagę na to, że Rosja jest wyspecjalizowana w takich elementach taktycznych jak wykorzystywanie ubranych po cywilnemu żołnierzy czy prowadzenie kampanii dezinformacyjnych. Zdaniem ekspertów podatni na takie elementy strategii wojskowej mogą być także obywatele krajów bałtyckich.

Po raz kolejny Rosja stworzyła przy granicy z Ukrainą kilka dywizji. Nie ma natomiast oddziałów w pobliżu krajów bałtyckich. Zalecono analizę środków potrzebnych do ochrony Ukrainy i sojuszników państwa NATO przed potencjalną agresją ze strony Rosji.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here