Media w Rosji szeroko skomentowały rekonstrukcję polskiego rządu. Zdaniem rosyjskich dziennikarzy zmiany personalne nie pociągną jednak za sobą zmiany polityki wobec Rosji.

Igor Grecki z Uniwersytetu Państwowego w Petersburgu jest zdania, że zmiany w rządzie nastąpiły przede wszystkim z uwagi na konieczność poprawienia relacji z UE. Uważa jednak, że kilka zmian personalnych nie przyniesie znaczących zmian w polityce Polski wobec Rosji. Według Greckiego Polska jako członek UE będzie podążać za kierunkami wyznaczonymi przez Brukselę.

– Nie ma takiej możliwości, aby Polska nagle przestała popierać sankcje wobec Rosji. Nasze relacje są i będą bardzo napięte – podsumował ekspert.

Sporo miejsca na temat rekonstrukcji polskiego rządu poświęcono w dzienniku „Kommiersant”. Zdaniem dziennikarzy z polskiego rządu odeszli najwięksi radykałowie. Na ich miejsce powołano polityków o umiarkowanych poglądach. Nowi ministrowie mają rządowi pomóc nawiązać dialog z UE oraz przerwać impas w rozmowach z Brukselą. Jednak mimo zmian personalnych nie należy oczekiwać zmian w polityce polskiego rządu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here