Według najnowszego sondażu KANTAR Millward Brown SA dla „Faktów” TVN Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie aż 36% poparcia. To więcej niż Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem.

Tym razem PIS, Polska Razem oraz Solidarna Polska uzyskały czteropunktowy wzrost poparcia. Samo Prawo i Sprawiedliwość w lipcowym sondażu uzyskało 36% poparcia. Drugie miejsce zajęła PO, na którą głos oddało 22% ankietowanych. Tymczasem w poprzednim miesiącu Platformę Obywatelską popierało  27% badanych.

Na stałym poziomie utrzymuje się wynik Nowoczesnej. Partię Ryszarda Petru popiera niezmiennie 8% respondentów. Z kolei jednopunktowy spadek zanotowała partia Kukiz’15. Uzyskała ona identyczny wynik jak Nowoczesna. Poza tym w Sejmie znalazłoby się miejsce również na Sojusz Lewicy Demokratycznej (6% poparcia). Inne partie na chwilę obecną nie przekroczyłyby wymaganego progu wyborczego.

Sondaż został zrealizowany na zlecenie „Faktów” przez firmę KANTAR Millward Brown SA w dniach 11-12 lipca bieżącego roku na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here