By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Joanna Scheuring-Wielgus odeszła z Nowoczesnej. O swojej decyzji poinformowała w programie „Jeden na jeden” TVN 24. Przyczyną jest zakaz wypowiadania się w mediach w sprawie osób niepełnosprawnych, co chciało wymusić na niej kierownictwo partii.

– Decyzja jest przemyślana. Jak się gra w pewnej orkiestrze i każdy odpowiada za swój instrument, to nie można nagle gitary zamieniać na puzon. (…) Nie chcę grać w takim zespole – powiedziała.

Stosowną informację Scheuring-Wielgus umieściła również na Twitterze: „Odchodzę z .N, ale nie odchodzę z polityki”. Opublikowała przy okazji fotografię przeciętej legitymacji partyjnej.

– Dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie. To w zasadzie była przekroczona czerwona linia, ponieważ od 21 dni jestem z niepełnosprawnymi i wydawać by się mogło, że to ja powinnam być osobą, która prezentuje stanowisko klubu. (…) Poczułam tak, jak w tym momencie, kiedy marszałek Kuchciński wyłącza mi mikrofon – dodała posłanka.

Na razie ma zamiar być wolnym elektronem.

– Na razie będę się cieszyć z tego, że jestem posłem niezależnym i będę miała ochotę przyjeżdżania do Sejmu, bo od pewnego czasu przyjazd do Sejmu wiązał się z tym, że mi po prostu nie chciało się pracować w klubie – podsumowała Scheuring-Wielgus.

Na razie nie widzi się w żadnym klubie i nie ma zamiaru przechodzić do PO.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here