Portal TVP Info opublikował właśnie fragmenty taśm z zapisami rozmowy, do jakiej doszło w restauracji „Sowa i przyjaciele”. Uczestniczył w niej prezes Orlenu Jacek Krawiec oraz ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski.

Spotkanie odbyło się w lutym 2014 roku, na 9 miesięcy przed wyborami samorządowymi oraz na 1,5 roku przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. Cała rozmowa miała toczyć się wokół przyszłości Platformy Obywatelskiej w kontekście konfliktu między Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną.

Sikorski stwierdził, że choć Schetynę lubi, to nie nadaje się on na premiera. Jest zbyt mało wyrazisty. Nazwał go idealnym numerem dwa.

– Taki knajacki styl trochę. To jest za mało na premiera. On nie czaruje ludzi. Donald ma ten czar, ma ten teflon, ma ten koci zmysł, ma te antenki czułe społecznie. Grzegorz niczego z tego nie ma – skomentował Sikorski.

Były szef MSZ i prezes Orlenu śmiali się z grupy nazywanej frakcją Schetyny. W jej skład wchodzili m.in. Andrzej Halicki i Rafał Grupiński.

– Na miejscu Grzesia bym zagrał, że kandyduję. Grzesiu by dostał moim zdaniem do 40% i to by mu dało immunitet na bycie ofiarą czystki, bo wtedy, wiesz, rywalowi nie wypada…. I czekasz aż się Donald wypierd***. Jak przegra wybory, no to wtedy wbijasz nóż w plecy nie? – zastanawiał się Sikorski.

Portal zapewnia, że będzie ujawniać kolejne części nagrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here