fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Mieczysław O., były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który od 1,5 roku przebywa w areszcie, miał uprawiać seks z młodymi mężczyznami i w zamian za to oferować im pracę. O sprawie poinformował „Super Express”.

Mieczysław O. funkcję dyrektora IMGW pełnił w latach 2006-2015. W tym czasie miał wyrządzić szkodę w imieniu instytutu na ponad milion złotych. To jednak nie koniec jego przewinień. W tym czasie przyjął bowiem również łapówki w łącznej wysokości niemal 800 tysięcy złotych.

O. współpracował ściśle z Łukaszem L., byłym dyrektorem marketingu, który był jednocześnie jego kochankiem. Miał on dostawać nagrody w zamian za podejmowanie określonych decyzji. W aktach sprawy znalazły się stenogramy rozmów między Łukaszem L. a Mieczysławem O. Wynika z nich, że mężczyźni byli w zażyłych kontaktach. Okazuje się też, że dyrektor INGW miał w zamian za seks zatrudniać studentów.

Mieczysław O. odmówił składania zeznań i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na razie śledczy zajęli hipotekę jego nieruchomości na 1,2 mln zł. W śledztwie podejrzanych jest 19 osón. O. usłyszał 67 zarzutów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here