W najnowszym sondażu zaufania CBOS widać spadki zaufania Polaków do polityków obozu rządzącego. Liderem w zestawieniu wciąż jest prezydent Andrzej Duda. Najwięcej osób nie ufa Grzegorzowi Schetynie i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Polacy największym zaufaniem od kilku miesięcy darzą prezydenta Andrzeja Dudę. Ufa mu 68% ankietowanych, to o 9 pkt procentowych więcej niż drugiemu w rankingu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Trzeci jest Paweł Kukiz z wynikiem 50%, a czwarta Beata Szydło – 46%. Dalej plasują się Zbigniew Ziobro, Elżbieta Rafalska, Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Jarosław Gowin. Najgorzej pod tym względem wypadają Włodzimierz Czarzasty z SLD – 18% i szef MSWiA Joachim Brudziński – 20%.

44% Polaków nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie. Dalej znajdują się Beata Szydło i Zbigniew Ziobro z wynikiem 36%. Dość dużo negatywnie ocenia minister Elżbietę Rafalską, która zyskała w tym zakresie 10 pkt procentowych od kwietnia. Najmniej negatywnych opinii zbiera Jacek Czaputowicz, ale to polityk mało znany. 51% ankietowanych nie wie kim on jest. 41% Polaków nie zna Joachima Brudzińskiego, a 39% Włodzimierza Czarzastego i Stanisława Karczewskiego.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here