W programie RZECZoPOLITYCE, były lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Śpiewak stwierdził, że ustawy PiSu w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości popierają wyłącznie fanatyczni zwolennicy tej partii. Jak zauważył Śpiewak – partia rządząca narobiła sobie wrogów wszędzie – i w centrum i na lewicy.

Jan Śpiewak stwierdził w rozmowie, że uważa za szkodliwy udział liderów partii opozycyjnych w protestach. Śpiewak stwierdził, że Schetyna i Petru są „największymi szkodnikami naszej sprawy, a chodzi o fundamenty, nie o obronę demokracji”. Były lidem MJN stwierdził, że zawetowanie ustaw jest ostatnią szansą Dudy na pokazanie, że jest prezydentem narodu, a nie jednej partii. Jak zauważa obecny radny prezydent został wybrany ponad pięćdziesięcioprocentowym poparciem, z czego kilkanaście procent stanowią przeciwnicy PiSu. Wg. Śpiewaka, jeśli Duda zignoruje zdanie tych kilkunastu procent swoich wyborców to zapłaci za to ogromną cenę.

Według opinii Jana Śpiewaka budowa demokratycznego państwa na przestrzeni ostatnich 25 lat skończyła się fiaskiem, skoro PiS może bezproblemowo wprowadzać tak fundamentalne reformy. Jak zauważył radny, jeśli zmiana ustroju państwa jest tak banalnie prosta, to ludzie tacy jak Władysław Frasyniuk zmarnowali te 25 lat. Jednocześnie Śpiewak podkreślił, że uważa za bezcelowe poszukiwanie lidera protestów. Jeśli pojawi się potrzeba frontmana to z pewnością się taki znajdzie. Jednak Śpiewak przytomnie uznał, że trudno będzie utrzymać tak wysoką energię protestów, jaka jest obecnie, ale nie zamierza się poddać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here