fot. Flickr.com

W czwartek wieczorem Beata Szydło zrezygnowała z funkcji premiera. Komitet Polityczny PiS rekomendował na jej miejsce ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego.

– Chciałam państwu bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję klubowi parlamentarnemu Prawo i Sprawiedliwość za dwa lata wspólnej pracy, ale dziękuję również posłom z pozostałych klubów. To był dla mnie zaszczyt pełnić funkcję premiera rządu RP w ciągu ostatnich dwóch lat. Chcę państwu podziękować za naszą wspólną pracę, bo to, co robiliśmy przez ostatnie dwa lata jest ważne dla nas, i jest ważne dla Polaków, W ciągu tych dwóch lat udało się zrobić wiele dobrego. Jestem dumna z tego, że rząd PiS przywrócił Polakom wiarę w państwo, przywrócił godność polskim rodzinom, a przede wszystkim, że Polska tak wspaniale się rozwija – powiedziała Szydło w Sejmie.

Dodała, że filarami rządu PiS są rodzina, bezpieczeństwo i rozwój.

– I właśnie rozwój jest tym kluczem, który może dać nam szanse w przyszłości, by Polska stała się nie tylko bezpiecznym państwem, ale i gospodarką, która może konkurować z najlepszymi. I to jest nasze zadanie na najbliższe dwa lata – podkreśliła Szydło.

– Chcę podziękować przede wszystkim moim rodakom za to, że państwo wspieraliście nasz rząd, za głosy w kampanii wyborczej. I chcę powiedzieć, że świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się teraz Polska, pozostanę w rządzie po to, żeby razem z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę. Dziękuję bardzo – zakończyła.

Beata Szydło dostała owacje na stojąco.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here