fot. Flickr.com

Premier Beata Szydło przebywa w Goteborgu, gdzie odbywa się Szczyt Społeczny z udziałem szefów państw UE. Premier zapowiedziała, że poruszy na nim kwestię ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski do jakiej doszło w czasie niedawnej debaty w Parlamencie Europejskim.

Szydło powiedziała, że w czasie szczytu poruszone zostaną tematy związane z polityką społeczną.

– Mamy się czym pochwalić, bo zmieniamy w tej chwili model polityki społeczno-gospodarczej w Polsce z sukcesami. To nie tylko program Rodzina 500+. ale potrafiliśmy przywrócić poprzedni wiek emerytalny, mamy zabezpieczone na to środki, ale najważniejszy jest rynek pracy, który w Polsce w tej chwili jest w doskonałej kondycji, ale zaczynamy zastanawiać się i rozmawiać, szukać rozwiązań, co zrobić aby znaleźć pracowników, bo to już zaczyna być ten poważny problem – dodała premier.

Dyskusja ma dotyczyć różnych rozwiązań.

– Polska stanowczo mówi o tym, że polityka społeczna musi być w domenie państw i oczywiście my rozmawiamy o wspólnych rozwiązaniach europejskich, ale jednak chcemy zachowywać nasze narodowe rozwiązania. Polityka społeczna musi być w gestii państw narodowych – podkreśliła Szydło.
Premier zapowiedziała również, że w Goteborgu odniesie się do debaty w Parlamencie Europejskim sprzed kilku dni.

– Była oparta na kłamliwych, nieprawdziwych przesłankach, szkalująca Polskę. A więc nie mogę nie powiedzieć w gronie premierów o tym, że powinniśmy się wzajemnie szanować i powinniśmy dążyć do tego, żeby nasze rodziny polityczne zachowywały w debacie publicznej w PE, w innych instytucjach szacunek do innych państw – skomentowała.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here