By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

Z portalu przeprowadzonego dla portalu 300polityka.pl Rafał Trzaskowski jest faworytem w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Wśród kandydatów PiS największe szanse na sukces ma Patryk Jaki.

Badanie przeprowadzone przez pracownię KANTAR Millward Brown wskazuje, że głównym kandydatem w wyborach na prezydenta stolicy jest Rafał Trzaskowski. Na drugim miejscu znajduje się Patryk Jaki. Dopiero dalej są Michał Dworczyk, Jan Śpiewak czy Ryszard Kalisz.

Trzaskowski może liczyć na 37% głosów. Kandydat PO jest faworytem do objęcia stanowiska po Hannie Gronkiewicz-Waltz. Jego głównym rywalem będzie Patryk Jaki, na którego głosować chce 23% ankietowanych. W badaniu uwzględniono również Michała Dworczyka, który jest drugim obok Jakiego kandydatem rozważanym przez PiS na prezydenta Warszawy. Dworczyk mógłby liczyć na 18% głosów poparcia.

Kandydaci lewicy w sumie mogą liczyć na 21% głosów. Taki wynik może uzyskać wspólny kandydat tej opcji politycznej. W tym przypadku największym poparciem cieszy się Ryszard Kalisz, na którego chce głosować 12% ankietowanych. 5% głosów zebrał Jan Śpiewak.

W drugiej turze wyborów Trzaskowski wygrałby i to z dużą przewagą. Startując z Dworczykiem uzyskałby 66% głosów, a razem z Jakim 60% głosów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here