fot. Gage Skidmore, Flickr.com

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w czasie posiedzenia senackiej komisji spraw zagranicznych poinformował, że kolejne sankcje czekają w kolejce na wprowadzenie ich w życie przed administrację prezydenta Trumpa.

– Zdajemy sobie sprawę, że Rosja stanowi zagrożenie dla strategicznych interesów i bezpieczeństwa naszych sojuszników – podsumował.

W ten sposób Pompeo odpowiedział na pytanie senatora Roberta Mendeza – przedstawiciela Partii Demokratycznej w komisji spraw zagranicznych Senatu USA.

Senator był zdziwiony, że administracja do tej pory nie wprowadziła wszystkich postanowień ustawy o przeciwdziałaniu wrogom Ameryki przez sankcje CAATSA mimo miesięcznego terminu realizacji jej postanowień. Ustawa ta została zaakceptowana w lipcu ubiegłego roku.

CAATSA przewiduje zaostrzenie sankcji wobec Rosji oraz wprowadzenie nowych sankcji w stosunku do Iranu i Korei Północnej. Pompeo obiecał realizację postanowień ustawy.

W przeszłości zwłokę w tym zakresie tłumaczono, że ukaranie sankcjami firm, które operują w sektorze energetycznym Rosji może uderzyć również w amerykańskie przedsiębiorstwa. Z tego samego względu ustawę krytykowała Unia Europejska oraz władze Niemiec i Austrii.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here