fot. By Piotr Drabik [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

„Fakt” poinformował o tajnym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Odbyło się ono w tajemnicy przed mediami oraz współpracownikami.

Spotkanie miało miejsce 22 października, a więc dwa dni po ostatnim oficjalnym spotkaniu. Odbyło się w jednym z prezydenckich ośrodków poza stolicą.

Zdaniem dziennikarzy prezydent Duda miał powiedzieć liderowi PiS, że odrzuca najważniejsze poprawki, które partia chciała wprowadzić do ustaw o KRS i SN. Anonimowy informator powiedział, że prezydent nie zgodzi się na wybór, który da rządzącym znaczną przewagę.

Brak porozumienia między Dudą i Kaczyńskim oznacza, że nieznana jest data ich kolejnego spotkania. „Fakt” podaje, że najprawdopodobniej teraz uchwalona zostanie jedynie ustawa o Sądzie Najwyższym.

W piątek 20 października miała miejsce kolejna już rozmowa prezesa PiS z prezydentem, której tematami były przede wszystkim prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS oraz zgłoszone do nich przez posłów PiS poprawki.

– Prezydent Andrzej Duda przedstawił na piśmie uwagi do poprawek przedstawionych przez PiS. Co do niektórych prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do niektórych nie – powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Rzeczniczka partii Beata Mazurek stwierdziła, że spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i w ciągu tygodnia powinno dojść do kolejnego.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here