„Rzeczpospolita” informuje, że w najbliższych dniach ujawnione zostanie nazwisko jeszcze jednego członka rządu, który będzie odpowiadać za Ministerstwo Cyfryzacji.

Obecnie mają być rozważane różne kandydatury na to stanowisko. Pod uwagę brany jest między innymi Krzysztof Szubert, a więc sekretarz stanu w ministerstwie, który był odpowiedzialny do tej pory za sprawy międzynarodowe. Pełnił również funkcję pełnomocnika rządu do spraw jednolitego rynku cyfrowego.

Drugim kandydatem jest Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w resorcie cyfryzacji. To on zajmuje się reformą danych osobowych.

– Bardziej prawdopodobne jest, że tę funkcję obejmie Kawecki, gdy nowy urząd zacznie działać w 2018 roku – poinformował anonimowy rozmówca.

Do tej pory trwały spekulacje czy resort cyfryzacji nie został podzielony i wchłonięty przez nowe ministerstwo przedsiębiorczości i technologii. Anna Streżyńska napisała nawet na Twitterze: „Pełne zaskoczenie u prezydenta. Nie ma samodzielnego ministerstwa cyfryzacji”. Nowym ministrem przedsiębiorczości i technologii jest Jadwiga Emilewicz, wcześniej wiceminister rozwoju.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here