fot. By Jarle Vines (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Były prezydent Lech Wałęsa na Twitterze opublikował fotografię dokumentu SB z planami działań propagandowych w stosunku do niego i Anny Walentynowicz. Wynika z niego, że planowano skupić się na kwestii przekazania przez Wałęsę pieniędzy na budowę „Panoramy Racławickiej”.

Zdaniem Wałęsy chciano go w ten sposób zniszczyć i skompromitować.

– Wszyscy piszący historycy opisali fakt dostarczenia śp. A. Walentynowicz przez SB w miejscu internowania materiałów przeciwko mnie. Żaden natomiast nie wysilił się, by wyjaśnić, kto za tym stał i jaki był cel takiego działania – stwierdził były lider „Solidarności”.

Wałęsa dodał, że Walentynowicz miała to skomentować w następujący sposób: „Esbecy chcieli, żebym to rozgłosiła, a w myśl ich intencji oni mnie wtedy skompromitują, jako występującą przeciw L. Wałęsie. Spaliłam te 4 kartki maszynopisu z Haliną Mikołajską, a resztki wrzuciłyśmy do muszli klozetowej”.

Były prezydent napisał: „Teraz, żeby mnie skompromitować, propaganda moich politycznych wrogów podrzuca wszystkim Państwu pojedyncze historyczne zdjęcia, które wyrwane są z kontekstu i usiłuje nimi manipulować, dopisując swój komentarz. Tylko ci, co byli wtedy w tamtej sytuacji wiedzą jak było naprawdę”.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here