fot. Jarle Vines [CC BY 3.0], Wikimedia Commons

Lech Wałęsa planuje pojawić się na planowanej na sierpień kontrmanifestacji. W ostatni poniedziałek odbyła się już 87. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy przeszli w marszu pamięci z archikatedry św. Jana przed Pałac Prezydencki. Tam przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński.

Tego samego dnia odbyła się kontrmanifestacja organizowana przez ruch Obywatele RP. Jej uczestnicy zgromadzili się przed Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym. Obok przebiegała trasa marszu pamięci. Tuż przed jego rozpoczęciem kontrmanifestanci opuści plac i udali się na Plac Piłsudskiego. Tam przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli kwiaty.

– Bardzo mądrze strona społeczna zrobiła, mądrzejszy ustępuje głupszemu i pozwala na to, żeby się zbłaźnił do końca. Oni się sami rozłożą, trzeba im pozwolić się skończyć samemu. Natomiast ta strona powinna robić tego typu spotkania, nawet demonstracje, ale by rozwiązywać problemy albo podpowiadać sobie, co robić dalej, aby jak najszybciej PiS odsunąć od władzy  – wypowiedział się na ten temat w TVN24 Lech Wałęsa.

Wałęsa opowiada się też za organizacją kolejnej, tym razem sierpniowej kontrmanifestacji. Planuje się tez na niej pojawić, o ile lekarze na to pozwolą. Były prezydent wypowiedział się też o „Solidarności” i jej udziale w miesięcznicy.

–  To jest prawdopodobnie ORMO. To jest taka rezerwa policji na dzisiaj. Więc oni coś takiego budują, co jest śmieszne. I teraz widać, kiedy proponowałem zwińmy sztandary Solidarności, bo ci następni porobią takich głupot, że będzie się wstydzić trzeba za Solidarność – powiedział Wałęsa TVN24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here