moritz320 (CC0), Pixabay

MON poinformowało za pośrednictwem Twittera o spotkaniu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z ministrem obrony Grecji Panosem Kammenosem. Głównym tematem rozmów było zacieśnienie współpracy dwustronnej między dwoma krajami. Poruszono również kwestię bezpieczeństwa na wschodniej i południowej flance Europy.

Ministrowie podpisali umowę ramową o wzajemnej współpracy w zakresie obronności. Dzięki temu będzie można rozwijać wspólne działania w obszarze logistyki, szkolnictwa wojskowego czy badań naukowych.

Wcześniej miały miejsce polsko-greckie rozmowy an temat współpracy politycznej i wojskowej.
– Mówiąc o bezpieczeństwie Europy należy podkreślać, że kluczowe jest zachowanie solidarności w ramach NATO i UE – przypomniał Jacek Czaputowicz.

Ministrowie omówili również aktualne kwestie, które dotyczą sytuacji w Europie Południowo-Wschodniej, w tym perspektywę rozszerzenia NATO i wyzwania związane z kryzysem migracyjnym. Jacek Czaputowicz przedstawił stanowisko Polski w tych sprawach.

Minister spraw zagranicznych wyraził zadowolenie z dobrze rozwijających się relacji z Grecją. Zwrócił uwagę na potencjał dwustronnej współpracy militarnej. Realizacja wspólnych projektów ma związek z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Grecją.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here