fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

W sobotę 25 listopada odbędą się wybory na przewodniczącego Nowoczesnej. W związku z tym sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Teraz ostro Katarzynę Lubnauer, która chce zostać liderem partii, skrytykowała w rozmowie z „Super Expressem” Joanna Schmidt.

25 listopada o stanowisko przewodniczącego Nowoczesnej zawalczą Ryszard Petru, Kataryna Lubnauer i Piotr Misiło. Ostatnio w walce o fotel lidera partii zaczęto wykorzystywać argumenty natury osobistej. Partnerka Petru, Joanna Schmidt, chce podważyć wiarygodność Lubnauer, dlatego odniosła się do kwestii prywatnych.

Schmidt w rozmowie z SE powiedziała, że Lubnauer przerastają sytuacje kryzysowe takie jak słynny już wyjazd posłanki z liderem partii na Maderę, który wywołał skandal. W imieniu samych zainteresowanych Lubnauer postanowiła się z niego wytłumaczyć, ale niezbyt fortunnie.

Schmidt uważa, że Lubnauer dobrze wiedziała, że ich wyjazd nie miał charakteru służbowego.

– A mimo to powiedziała w mediach, że to był wyjazd partyjny, służbowy. Skłamała. Wielokrotnie była gościem w naszym domu i wiedziała, że razem mieszkamy, że jesteśmy parą – dodała.

Z tego powodu jej zdaniem Lubnauer nie ma zdolności przywódczych, którymi dysponuje Ryszard Petru.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here