fot. Gage Skidmore, Flickr.com

Francis Fukuyama, znany amerykański politolog uważa, że szanse na odsunięcie od władzy Donalda Trumpa przed końcem pierwszej kadencji są równe zeru. Jego zdaniem prezydent USA z powodzeniem może się starać o reelekcję.

– Prawdopodobieństwo, że Trump zostanie pozbawiony władzy przed upływem kadencji w 2020 wynosi zero procent. Donald Trump może zostać ponownie wybrany– powiedział politolog.

Jego zdaniem Trump to pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, który unika nawet werbalnych zapewnień, że Ameryka wspiera uniwersalne wartości. Rozumie się natomiast dobrze z przywódcami niedemokratycznymi.

– Trump lubi polityków autorytarnych – skomentował Fukuyama.

Prezydenta USA uważa w dużej mierze za populistę.

– Populiści twierdzą, że reprezentują interesy narodu lecz w rzeczywistości są to interesy jednej grupy. Sukcesy populistów są także wynikiem globalizacji, która w sumie pozytywna nie dla wszystkich okazała się korzystna. Wielu robotnikom, którzy należeli do klasy średniej, spadło na niższy szczebel drabiny społecznej. Kryzys, który w latach 80. dotknął Afroamerykanów w dużych miastach, uderzył teraz w białych na wsi – powiedział politolog.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here