fot. Piotr Drabik, Flickr.com

Antonio Tajani, szef Parlamentu Europejskiego na Twitterze poinformował, że zwróci się do premier Szydło z sprawie zapewnienia bezpieczeństwa posłom do PE. Ma to związek z manifestacją narodowców w Katowicach, która odbyła się w sobotę. W czasie jej trwania na symbolicznych szubienicach umieszczono zdjęcia europosłów z PO.

Tajani napisał: „Napiszę do premier Beaty Szydło. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE tak, aby bez obaw mogli wyrażać niezależne opinie”. Jego zdaniem konieczne jest przeciwstawienie się osobom, które szerzą nienawiść w ten sposób.

25 listopada na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach zebrało się 30 przedstawicieli narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego Regionu Śląsko-Zagłębiowskiego czy Górnośląskiego Stronnictwa Narodowego. Mimo niewielkiej frekwencji zrobiło się o nich głośno, gdyż przynieśli ze sobą szubienice ze zdjęciami sześciu polityków PO, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji w PE krytycznej wobec polskich władz. Mowa o Julii Piterze, Barbarze Kudryckiej, Danucie Huebner, Róży Thun, Danucie Jazłowieckiej i Michale Bonim.

Lokalna policja poinformowała, że przebieg zgromadzenia został zarejestrowany przez policyjny zespół monitorujący. Zabezpieczono także materiał z monitoringu miejskiego. Teraz policjanci analizują przebieg manifestacji w związki z prezentowanymi treściami.

Jarosław Marciniak z KOD powiedział, że do śląskiej prokuratury trafiło już zawiadomienie o popełnienie przestępstwa przez organizatorów manifestacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here