Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro znalazł się na 14. miejscu wśród osób, które będą kształtować Europę w roku 2018 według brukselskiego Politico. Portal uznał, że Ziobro jest drugim najpotężniejszym politykiem w Polsce.

Liderem rankingu jest szef niemieckich liberałów, partii która niedawno zerwała negocjacje koalicyjne z kanclerz Angelą Merkel, Christian Lindner.

Ziobro zajął 14 z 28 miejsc. Jest on odpowiedzialny za najważniejsze cele polityczne Prawa i Sprawiedliwości, a więc likwidację nieefektywnego systemu sądowniczego. W uzasadnieniu napisano: „To umieszcza go na ostrzu konfliktu Warszawy z Unią, która postrzega jego działania jako słabo maskowaną próbę poddania władzy sądowniczej kontroli polityków. To także czyni go drugim najpotężniejszym politykiem w Polsce, wyprzedzającym prezydenta i premiera, tuż za faktycznie rządzącym krajem, byłym premierem i obecnym liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim”.

Portal opisał ministra sprawiedliwości jako politycznego wojownika o ostrych łokciach, którego martwieniem są jego notowania u Kaczyńskiego, a nie krytyka ze strony Brukseli. Na tym polu Ziobro miał odnieść spory sukces.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here