Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został kolejny raz wybrany na prezesa Solidarnej Polski. Informację na ten temat opublikował na Twitterze rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak. Jego kadencja ma potrwać cztery lata.

Solidarna Polska została założona w roku 2012 przez Zbigniewa Ziobrę. W październiku tego roku w Warszawie odbyła się jej konwencja partyjna, która poświęcona została w dużej mierze zmianom w wymiarze sprawiedliwości. W czasie jej trwania głos zabrał również lider PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem zadaniem Zjednoczonej Prawicy jest budowa silnego państwa.

– Mamy na tej drodze trudności. Te, co do których można było przewidzieć, że wystąpią i mamy te niespodziewane. Musimy być razem i to razem musi oznaczać także to, że się wzajemnie akceptujemy. Może, że się nawet wzajemnie lubimy, bo to też istotne. W tej wspólnej drodze ku naprawie RP, bo rzeczywiście w 2015 roku rozpoczął się nowy czas w historii naszego kraju. I naszym zadaniem jest to, by ten czas trwał i by przyniósł zmianę rzeczywistą, taką do końca. A to jest przedsięwzięcie ogromne, niezwykle trudne. Polskę psuto i niszczono w okresie komunizmu, już nie mówię, o okresie okupacji, ale także niestety III RP przyniosła ogromną ilość różnego rodzaju nadużyć, patologii, mechanizmów demoralizujących społeczeństwo, mechanizmów, które trzeba odrzucić – powiedział.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here