Free-Photos (CC0), Pixabay

„Super Express” informuje, że wśród zapisów Narodowego Programu Trzeźwości, który jest przygotowywany przez biskupów pojawił się pomysł sprzedaży alkoholu tylko osobom, które ukończyły 21. rok życia.

Średnio Polak spożywa w skali roku 10 litrów czystego spirytusu. Biskupi chcą ograniczenia tej ilości, dlatego Zespół Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości przygotował Narodowy Program Trzeźwości, którego cele jest zmniejszenie ilości alkoholu spożywanego w Polsce. Program zawiera także wskazania dla Kościoła, struktur państwowych i samorządowych, jak radzić sobie z tym problemem.

Pojawił się też pomysł, aby a sprawą nowych regulacji prawnych oraz kampanii społecznych uzyskać realną abstynencję osób w wieku do 21 lat. Podobnie jest w USA. Niemal żaden kraj w Europie nie ma jednak tak restrykcyjnych zasad sprzedaży alkoholu. We Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Austrii itd. alkohol można zakupić już po ukończeniu 16. roku życia (wino i piwo).

Biskupi chcą też ograniczenia ilości miejsc sprzedaży wysokoprocentowych napojów alkoholowych i podwyższenia ich cen, co ma zniechęcić do zakupu alkoholu niektóre osoby.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here