Alexas_Fotos (CC0), Pixabay

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi we Francji dorosły będzie musiał udowodnić, że do seksu z osobą nieletnią doszło za jej zgodą. „The Independent” twierdzi, że nowe regulacje zakładają, iż seks z osobą poniżej 15. roku życia jest gwałtem.

Dotychczas prokurator, aby uzyskać wyrok skazujący, musiał pozyskać dowody, że do seksu z osobą, która nie ukończyła 15. roku życia doszło bez jej zgody. Ofiara musiała więc wykazać, że została do tego zmuszona itd. Nowa ustawa zmienia ten przepis. Teraz gdy dziecko nie ma 15 lat, to dorosły musi udowodnić, że małoletnia osoba wyraziła zgodę na seks.

Do reformy doszło po tym, jak 29-latek został uniewinniony po dokonaniu gwałtu na 11-letniej dziewczynce. Mężczyźnie nie postawiono zarzutów, gdyż śledczy nie znaleźli dowodów, które poświadczałyby, że 11-latka do seksu została zmuszona.

– Cywilizowane państwo charakteryzuje to, że istnieją w nim też rzeczy zakazane. Musi istnieć zakaz kazirodztwa oraz stosunków seksualnych osoby dorosłej z dzieckiem – skomentował francuski minister odpowiedzialny za równość płci.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że zgadza się z treścią nowych przepisów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here