Alexas_Fotos (CC0), Pixabay

Indyjskie rząd uchwalił karę śmieci dla gwałcicieli dzieci do 12. roku życia. Wszystko to za sprawą protestów, jakie pojawiły się w kraju po gwałcie na 8-letniej dziewczynce i jej zamordowaniu. Ponadto zaostrzono minimalne kary za gwałt.

Premier Narendra Modi po powrocie ze szczytu Wspólnoty Narodów zwołał posiedzenie rządu, podczas którego zatwierdzono poprawkę w przepisach o przemocy seksualnej. Dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia wprowadzono karę śmierci. Teraz rozporządzenie musi zaaprobować prezydent. To wydaje się jednak tylko formalnością.

Jak dotąd za w Indiach za gwałt na dziecku można było otrzymać karę dożywotniego więzienia. Kara śmierci obowiązywała tylko za gwałt zbiorowy. Mimo tak wysokich kar liczba gwałtów na dzieciach w kraju nie spadała.

W 2015 roku doszło w Indiach do 11 tysięcy przestępstw tego rodzaju. Po gwałcie i zamordowaniu 8-latki w wielu miastach Indii młodzi ludzie protestowali przeciwko zbrodni. Dziewczynka została zgwałcona 10 stycznia tego roku. Była ona przetrzymywana i gwałcona przez tydzień. W związku z tym aresztowano osiem osób, w tym emerytowanego urzędnika i kilku policjantów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here