DanielReche (CC0), Pixabay

Pierwsze badania exit poll wskazują, że w referendum konstytucyjnym w Irlandii zwyciężyli zwolennicy legalizacji aborcji.

– Jestem szczęśliwa, ponieważ głosowanie mogło się ułożyć inaczej. Wiele z nas obawiało się, że zwyciężą przeciwnicy zmian. Widząc wyniki exit polls, które sugerują nasze zwycięstwo… to niesamowite – podsumowała studentka. Scout Black.

W czasie piątkowego referendum Irlandczyków zapytano czy chcą uchylić czy zachować część konstytucji, która mówi, że nienarodzone dziecko ma takie samo prawo do życia jak kobieta cieżarna. Okazuje się, że prawie 70% osób, które wzięły udział w referendum oddało głos za uchyleniem tego przepisu. Tylko w samym Dublinie za uchyleniem ósmej poprawki głosowało 79% osób.

Teraz nowe prawo trafi pod obrady do parlamentu. Obejmować będzie możliwość przerywania ciąży do 12 tygodnia od poczęcia bez podania powodu po konsultacji z lekarzem oraz prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku zagrożenia życia kobiety lub poważnego uszkodzenia płodu. Jeśli będzie istnieć bezpośrednie zagrożenie życia kobiety lub śmiertelne uszkodzenie płodu aborcję będzie można wykonać w dowolnym momencie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here