Skitterphoto (CC0), Pixabay

Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wystosował do komisji weryfikacyjnej pismo. Prosi w nim o wskazanie konta bankowego, na które ma przelać pieniądze uzyskane z tytułu reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16. Jednocześnie odwołał się od decyzji komisji.

22 grudnia komisja uznała, że reprywatyzacja z roku 2003 w sprawie kamienicy przy Noakowskiego 16 została podjęta z naruszeniem prawa. Zobowiązała beneficjentów reprywatyzacji do zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości 15 mln zł. Część praw do nieruchomości nabył m.in. Andrzej Waltz, mąż prezydent stolicy. Do ratusza ma zwrócić około mln zł.

Waltz wystosował do komisji weryfikacyjnej pismo z prośbą o wskazanie numeru konta, na który ma przelać pieniądze. W piśmie, które skierował na biuro podawcze resortu sprawiedliwości podkreślił, że zamierza wykorzystać środki zaskarżenia i odwołać się w całości od decyzji komisji.

W piśmie napisał: „Jednak w celu uniknięcia bezpodstawnego przymusu (postępowania egzekucyjnego) zamierzam spełnić przedmiotowe świadczenie orzeczone nieprawomocnymi decyzjami z uwagi na opatrzenie ich rygorem natychmiastowej wykonalności (art. 4111 pkt 1k.c.). Proszę o wskazanie numeru rachunku bankowego, na który ma być wykonany przelew środków”.

Informację te potwierdził przewodniczący komisji Patryk Jaki.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here