e-gabi (CC0), Pixabay

Ryszard Terlecki, wicemarszałek i szef klubu PiS poinformował, że partia złożyła w Kancelarii Sejmu projekt obniżający uposażenia parlamentarzystów.

Jakiś czas temu prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że ministrowie oddadzą swoje nagrody na rzecz Caritasu, a pensje parlamentarzystów zostaną obniżone o 20%.

– Złożyliśmy właśnie w Kancelarii Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. To jest projekt, który obniży wynagrodzenia posłom i senatorom w tej kadencji. On będzie procedowany na najbliższym Sejmu i w krótkim czasie wejdzie w życie. Nie ma potrzeby zwoływania dodatkowego posiedzenia. Na najbliższym uchwalimy ten projekt i on wejdzie w życie – powiedział Terlecki.

Wynagrodzenie będzie wynosić 80% wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowisko państwowe z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat.

W czwartek pomysł lidera PiS skrytykował wiceprzewodniczący klubu Tadeusz Cymański.

– Jestem wściekły, nie podoba mi się to i nie tylko mi. Decyzja prezesa o obniżeniu parlamentarnych pensji nie budzi entuzjazmu, bo jest bardzo kontrowersyjna – zaznaczył.

Podobne zdanie na ten temat ma senator Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem w Polsce i tak są już jedne z niższych w Europie uposażenia dla osób, które sprawują ważne państwowe funkcje. Polityk uważa, że nowe prawo może zwiększyć korupcjogenność i inne zjawiska.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here