Fot. Fotolia

Ten rok przyniósł bukmacherom i nie tylko spore zmiany. Dzięki nowelizacji ustawy hazardowej obstawiać można już tylko u legalnych bukmacherów. Nowe przepisy obowiązują od 1 kwietnia 2017 roku.

Za sprawą nowelizacji w Polsce mogą działać tylko legalni bukmacherzy. Od 1 lipca egzekwowany jest przepis, który mówi o blokowaniu nielegalnych witryn i jest on egzekwowany. Odpowiedzialność za spadłą na dostawców internetu oraz operatorów płatności. Stworzony został także Rejestr Domen Zakazanych, który jest stale aktualizowany. Znaleźć tam można m.in. bet-at-home czy bet365.

Bukmacherzy, którzy chcą działać legalnie na terenie Polski muszą spełnić określone wymogi. Powinni obowiązkowo odprowadzać podatek od finansowego wkładu gracza w zakłady. Obciążenie na rzecz budżetu państwa wynosi 12%. Przed wejściem w życie zasady zdecydowana większość graczy znajdowała się w tzw. szarej strefie i grała u niezarejestrowanych bukmacherów. Dlatego podatek od gier nie był potrącany. Teraz uległo to zmianie. Dlatego wielu bukmacherów zdecydowało się wycofać z rynku. Lista legalnych bukmacherów jest dostępna do publicznej wiadomości.

Obecnie w życie weszły już wszystkie zapisy ustawy hazardowej i są one egzekwowane. Zyskują na tym legalni bukmacherzy. Na razie Ministerstwo Finansów nie nałożyło żadnej kary, bo blokada na nielegalnych bukmacherów stosowana jest bardzo skutecznie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here