Prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS są gotowe do ostatecznych głosowań w Sejmie. W nocy komisja sprawiedliwości i praw człowieka pracowała nad poprawkami do nich. Poparto 40 poprawek PiS i jedną poprawkę PO.

Komisja oceniła negatywnie większość poprawek zgłoszonych przez kluby opozycji. Zaakceptowała z kolei wszystkie poprawki PiS. W przypadku projektu ustawy o SN zaakceptowano jedynie jedną poprawę PO. Mowa o skreśleniu przepisu przejściowego, który odnosi się do kwestii dodatkowego zatrudnienia sędziów SN i sądów powszechnych.

Nocne obrady komisji sprawiedliwości i praw człowieka były dość burzliwe. Platforma Obywatelska wnosiła o przerwanie posiedzenia i zmianę przewodniczącego. Postulatów tych nie uwzględniono. Michał Szczerba z PO napisał na Twitterze: „Kolejna noc pogardy dla obywateli i Konstytucji. Odpowiedzą za to nie tylko przed Bogiem i historią. Obiecujemy”.

W środę 6 grudnia w czasie debaty nad prezydenckim projektem ustawy o SN Stanisław Piotrowicz w imieniu klubu PiS złożył ponad 20 poprawek.

– Klub PiS w pełni popiera projekt przygotowany przez prezydenta i zmierzający do zreformowania SN – powiedział poseł.

Dodał, że zarówno PiS, jak i prezydent od dawna podkreślali konieczność dokonania zmian w polskim sądownictwie, pod względem strukturalnym i personalnym.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here