piepie (CC0), Pixabay

W najbliższy poniedziałek Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka będzie opiniować projekt „Zatrzymaj aborcję”. Sejm może więc wkrótce zaostrzyć prawo aborcyjne.

Poinformowała o tym na Twitterze Kaja Godek, pełnomocniczka projektu „Zatrzymaj aborcję”. Komisja stosowanie do zalecenia marszałka Sejmu zaopiniuje projekt ustawy już 19 marca.

Partia rządząca zwlekała z procedowaniem projektu ustawy, który zakłada zakaz przerywania ciąży ze względu na chorobę dziecka. Projekt, który podpisało 830 tysięcy osób trafił bardzo szybko do pierwszego czytania, ale utknął w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Stało się to mimo że nie istniały do tego żadne formalne przesłanki.

Polscy biskupi zaapelowanie w czasie ostatniego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski o szybkie podjęcie prac nad projektem. Ks. Paweł Rytel-Adrianik, rzecznik KEP powiedział, że często ochronę życia chce się ograniczyć jedynie do osób wierzących.

– Ale to jest nonsens. Każdy człowiek, także ten najmniejszy i bezbronny, ma prawo do życia, a każdy człowiek, bez względu na wyznanie, musi to prawo drugiego człowieka respektować – dodał.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here