Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że nie ma możliwości, aby jeszcze w tej kadencji Sejmu przyjęto projekt Kodeksu pracy i to w całości. Jest bowiem za mało czasu na merytoryczną rozmowę nad wszystkimi jego zapisami.

15 marca prace zakończyła Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, która opracowała propozycje zmian Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy. Zaproponowano m.in. wydłużenie czasu umów o pracę na czas próbny. Oprócz tego każdy pracownik miałby urlop w wysokości 26 dni i to niezależnie od stażu pracy.

O projekt zapytano w Polskim Radiu Katowice wiceministra rodziny i pracy Stanisława Szweda.

– Zobowiązaliśmy się, że w ciągu miesiąca od przekazania projektu do naszego ministerstwa minister Elżbieta Rafalska podejmie decyzje, co dalej z tymi kodeksami. Ale już dziś mogę powiedzieć, że w tej kadencji Sejmu nie ma możliwości, żebyśmy ten cały nowy projekt kodeksu pracy, jednego i drugiego, przyjęli. Po prostu jest za mało czasu do końca kadencji, żeby odbyć poważną, merytoryczną debatę nad wszystkimi propozycjami. Będziemy starali się te rzeczy, które jesteśmy w stanie jeszcze w tej kadencji przy obopólnej zgodzie partnerów społecznych, przeprowadzić. A resztę już w następnej kadencji – podsumował polityk.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/pap.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here