fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Znana platforma aukcyjna Allegro podejrzewana jest o faworyzowanie swojego sklepu i działanie na niekorzyść innych sprzedawców. Taką informację przekazała „Rzeczpospolita”.

UOKiK interesuje się Allegro już od jakiegoś czasu. Już w lipcu do siedziby firmy wysłani zostali kontrolerzy, którzy mieli sprawdzić zasadność skarg zgłaszanych przez kupców, którzy korzystają z platformy. Teraz sprawa zbliża się już do końca.

– Należy się spodziewać decyzji, która będzie dla rynku i milionów użytkowników Allegro ważnym komunikatem – powiedział Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Nie są jeszcze znane szczegóły, ale mówi się o tym, że urząd dostał sygnały, które wskazują, że w tym przypadku mogło dochodzić do dyskryminowania sprzedawców.

To bardzo poważny zarzut. Oznacza bowiem, że klientom ciężko jest znaleźć bardziej konkurencyjne oferty, skoro na pierwszy rzut oka widać te promowane przez Allegro. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może zakazać takich praktyk oraz nałożyć na serwis karę w wysokości do 10% jego przychodów.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here