W czasie sobotniej konwencji programowej PiS Zbigniew Ziobro zapowiedział kolejną już nowelizację prawa karnego. Wprawdzie projekty ustaw przedstawi dopiero za kilka dni, ale już omówił pokrótce zmiany.

Wczoraj przy ulicy Mińskiej w Warszawie odbyła się konwencja programowa PiS. Wśród wielu zapowiedzi znalazły się słowa o kolejnej reformie prawa karnego. Przedstawił ją oczywiście minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Polityk przemawiał po Jarosławie Kaczyńskim, Mateuszu Morawieckim, Beacie Szydło oraz Jarosławie Gowinie.

– Chciałoby się powiedzieć wiele o zmianach w wymiarze sprawiedliwości. Skoncentruję się na jednej kwestii, ale dla mnie jako polityka niezwykle ważnej, czyli reformie kodeksów karnych – zapowiedział Ziobro.

Zmiany w tym zakresie mają opierać się na czterech filarach. Pierwszym będzie bardzo mocne uderzenie w najgroźniejszą przestępczość – zorganizowaną i nie tylko. Drugi dotyczyć ma drobniejszych przestępstw, ale uciążliwych dla zwykłych ludzi. W tej grupie znajdą się kradzieże kieszonkowe, kradzieże w sieci czy chuligaństwo. Trzeci filar to przestępczość gospodarcza, a czwarty dotyczyć będzie skrócenia czasu pozbawienia wolności np. do 14 dni, ale w momencie, gdy będzie to kara orzekana bezwzględnie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here